Kwas hialuronowy – eliksir młodości

Od wielu lat kwas hialuronowy jest uważany za najlepszy środek w walce z upływającym czasem. Dzięki temu, że ma właściwości łączenia włókien kolagenowych i wiązania cząsteczek wody, zapewnia nawilżoną i napiętą skórę. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w każdym organizmie, jednak w pewnym wieku jego poziom zaczyna spadać i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Czasami jedynym ratunkiem dla zachowania młodości na długie lata jest wstrzykiwanie kwasu do skóry. Tego typu zabiegi można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej.

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

W walce ze zmarszczkami

Już około 30 roku życia widoczne są pierwsze zmarszczki w okolicach oczu, czoła i ust. Warto poddawać się zabiegom odmładzającym i rewitalizującym naskórek. Wiele z nich polega właśnie na uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego. W prawdzie na rynku znajdziemy produkty kosmetyczne zawierające ten cennym składnik, mimo to są one nie działają one równie skutecznie, jak wstrzykiwany do warstwy skóry kwas. Badania dowodzą, że cząsteczka znajdująca się w kremie nie jest w stanie przeniknąć przez skórę i dotrzeć do głębokich warstw.

Tymczasem kwas hialuronowy znajdujący się w wypełniaczu może widocznie zmieniać strukturę skóry, co widoczne jest jako ujędrnienie i uelastycznienie. Skóra po wstrzyknięciu kwasu wygląda młodziej, jest wygładzona i napięta. Dlatego w dermatologii estetycznej substancja ta ma tak ogromne zastosowanie, m.in. służy do wypełnienia bruzd i zmarszczek, podniesienia linii brwi oraz niwelowania worków i cieni pod oczami. Lekarze cenią kwas hialuronowy za szerokie spektrum działania. Można nim wymodelować twarz i skorygować niektóre defekty urody.

Wielu dermatologów estetycznych twierdzi, że era botoksu minęła i nastała era kwasu hialuronowego. Nic dziwnego, bo jest bezpieczny podczas stosowania i rzadko kiedy występują jakiekolwiek powikłania u pacjentów. W przeciwieństwie do botoxu nie ma konieczności robienia testów przed zabiegiem. Botox sprawia także, że możemy pozbyć się zmarszczek z twarzy nawet w 80%. Efekty zabiegów estetycznych są bardzo widoczne u osób między 35. a 55 rokiem życia (sprawdź).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *