Kupujemy energooszczędne garnki

Gdy kupujemy akcesoria kuchenne, wybieramy te nowoczesne, funkcjonalne i coraz częściej energooszczędne. Takie rozwiązania najzwyczajniej się opłacają, bo zmniejszają zużycie energii elektrycznej nawet o 15% w skali roku. Bardzo energooszczędne są garnki nowej generacji, wykonane ze szlachetnej stali nierdzewnej i posiadające wielowarstwowe dno.

Energooszczędne garnki Philipiak (www.philipiaknaczynia.pl)

Energooszczędne garnki Philipiak (www.philipiaknaczynia.pl)

Garnki ze stali nierdzewnej są najbardziej ekologiczne ze wszystkich ponieważ do ich wytopienia używa się materiałów wtórnych, uzyskanych ze złomu stali. W jaki sposób je rozpoznać? Wystarczy spojrzeć na spód garnka, gdzie powinien znajdować się symbol 18/10. Ponadto dobrej jakości garnki mają na dnie miedzianą wkładkę, która dobrze przewodzi ciepło. To sprawia, że w trakcie gotowania nasze potrawy nie tracą na jakości i nie wchodzą w reakcje chemiczne. Grube, energooszczędne dno, takie jak np. w naczyniu Smart marki Philipiak sprawia, że ciepło równomiernie się rozprowadza. W efekcie mamy gwarancję, że nasza potrawa się nie przypali.

Świetnym przykładem garnków ekologicznych są naczynia marki Philipiak, ponieważ pozwalają na zdrowe gotowanie na wszystkich rodzajach kuchenek (nawet tych z indukcją!). Stal z jakiej są wykonane daje nam gwarancję długowieczności i wysublimowanego piękna. Tego rodzaju garnki to prawdziwe dzieła sztuki w naszej kuchni. Lśniąca stal prezentuje się efektownie w aranżacji kuchni nowoczesnych i tradycyjnych. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że garnki Philipiak pozwalają na gotowanie bez użycia soli i tłuszczów, co w praktyce oznacza redukcję wysokokalorycznych potraw i soli. Więcej na ten temat możecie przeczytać w serwisie wyrzucsolniczke.pl – zobaczcie opinie o garnkach Phlipiak. Na tej stronie znajdziecie również ciekawe informacje o tym jak gotować bez soli i jak przygotowywać dietetyczne posiłki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *