Kiermasze żywności ekologicznej

Zdrowa ekologiczna żywność nie pozostaje bez wpływu na rozwój dziecka. Już w okresie niemowlęcym warto podawać maluchowi tylko warzywa i owoce pochodzące z upraw ekologicznych. Wydawać by się mogło, że zakup ekologicznego jabłka czy marchewki jest możliwy w każdym większym sklepie. W praktyce bywa różnie. Żywność ekologiczna pochodząca z gospodarstw certyfikowanych jest wciąż trudno dostępna w naszym kraju. Na szczęście z pomocą przychodzą rolnicy, którzy coraz chętniej eksponują swoje naturalne produkty na kiermaszach ze zdrową żywnością.

pinterest

pinterest

Najprostszym sposobem na zakup żywności dla dziecka jest wybranie się do supermarketu posiadającego stoiska z żywnością BIO. Bardzo często zdarza się tak, że termin „zdrowa żywność” nie zawsze oznacza „żywność ekologiczną”. Wielu rodziców po prostu daje się nabrać chwytom reklamowym. Warto więc zawsze sprawdzać opakowanie produktów BIO, na którym powinny widnieć certyfikaty ekologiczne. W nielicznych supermarketach otrzymamy prawdziwe ekologiczne warzywa nadające się do przygotowania papek dla niemowląt.

Jeżeli mamy tylko okazję, wybierzmy się na kiermasz żywności ekologicznej. To prawdziwe źródło zdrowej żywności, ponieważ produkty pochodzą od rolników stosujących głównie metody ekologiczne. Na takim stoisku warto zainicjować rozmowę, by poznać szczegóły związane z uprawą i produkcją. Smakołyki sprzedawane przez rolników to gwarancja jakości i zdrowia naszych dzieci. Na kiermaszu dostaniemy różnego rodzaju pyszności, m.in.: soki, napoje, syropy, mleko i jego przetwory, wędliny, wysokiej jakości miody, przetwory z owoców i warzyw oraz świeże produkty żywnościowe. Dla każdego coś dobrego!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *