Jak uporać się z częstymi bólami głowy?

Ból głowy to dolegliwość, która dotyka każdego bez względu na płeć, wiek, rodzaj pracy oraz stan zdrowia. Zwykle ból głowy jest niegroźny, mija po łyknięciu tabletki, zaśnięciu lub nawet dotlenieniu organizmu. Czasami jednak pojawia się zbyt często, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Nie oznacza to jednak, że za takim bólem głowy stoją ciężkie choroby. Wystarczy stan przewlekłego stresu, by ból głowy towarzyszył nam niemal codziennie. O tym, jak sobie z nim radzić przeczytacie poniżej.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Poniżej znajdziecie kilka prostych sposobów, które mogą łagodzić częste bóle głowy.

Jedzenie – niektóre artykuły spożywcze mogą wzmagać ból głowy, To np. alkohol, czekolada oraz sery pleśniowe. Warto je unikać w stanach migrenowych oraz w sytuacjach stresowych. W codziennej diecie nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminę E raz C, które zwalczają wolne rodniki, które mogą być przyczyną częstych bóli głowy. W naszym menu powinny się znaleźć owoce i warzywa, orzechy i ryby.

Sen – na ból głowy może pomóc mała drzemka. Warto jednak pamiętać, że zbyt długi sen może być także przyczyną dolegliwości bólowych.

Kąpiel – relaksacyjna kąpiel działa cuda, zwłaszcza gdy do wanny wlejemy odrobinę olejków eterycznych.

Muzyka – dobra muzyka może sprawić, że ból głowy spowodowany sytuacją stresową minie, bo zapomnimy o negatywnych doświadczeniach i skoncentrujemy się na przyjemnej chwili.

Masaż – masowanie skroni i czoła pomaga złagodzić ból głowy. Jeżeli dołączymy do niego okłady z lodu, to jest szansa, że ból minie.

Joga i ćwiczenia – na ból głowy pomaga aktywność fizyczna. Ćwiczenia rozluźniają i rozciągają mięśnie karku i szyi, dzięki temu nie czujemy się spięci.

Zioła – o ich leczniczych właściwościach wiadomo nie od dziś. Te naturalne leki przeciwbólowe mogą być najlepszym antidotum na ból głowy, pod warunkiem, że nie przesadzimy z ich ilością. Mięta, melisa, miłorząb czy kora białej wierzby – to tylko niektóre propozycje lecznicze.

Nowy lek o szybkim działaniu

Nowy lek na bóle głowy o szybkim działaniu

Leki z apteki – to najszybsze metody walki z częstymi bólami głowy ( kliknij ). Można mieć je zawsze przy sobie, wystarczy połknąć, poczekać około 20 min, aby poczuć ulgę. Jakie warto polecić? Te, które szybko uwalniają substancję aktywną i mają działanie przeciwzapalne, np. ASPIRIN PRO z technologią MicroActive, dzięki temu ból mija znacznie szybciej niż w podczas przyjmowania typowych środków przeciwbólowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *