Ekologiczny odświeżacz powietrza do szafy

Odświeżacze powietrza znajdujące się na półkach drogerii i supermarketów zawierają wiele szkodliwych substancji dla układu oddechowego. Co więcej nie wszyscy producenci podają skład tego rodzajów artykułów chemicznych. Substancje zawarte w odświeżaczach powietrza mogą być przyczyną alergii i zaburzeń prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Polecam wykorzystać domowe sposoby do neutralizacji zapachów w szafie. Przekonajcie się jak prosto, szybko i tanio przygotujecie ekologiczne odświeżacze powietrza.

pinterest

pinterest


Podstawowym produktem składającym się na naturalny odświeżacz jest olejek eteryczny. W subtelnej mocy roślin mieszą się bajecznie świeże i przyjemne zapachy – od grejpfruta do lawendy. Warto wiedzieć, że olejek grejpfrutowy ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, zatem idealnie dezynfekuje powietrze w naszym otoczeniu.

Polecam ten zapach zastosować do przygotowania odświeżacza do ubrań. Potrzebujemy następujące składniki: 1/3 słoiczka sody oczyszczonej, serwetka, gumka recepturka i około 20. kropli olejku eterycznego. Do słoiczka z sodą wlewamy olejek, zakręcamy i wstrząsamy, aby wymieszał się z sodą, Słoik przykrywamy serwetką (najlepsza będzie ażurowa) i zawiązujemy gumką recepturką.

Ekologiczny odświeżacz powietrza ustawiamy na dnie szafy w kącie. Kiedy zapach zniknie, należy wymienić substancję w środku. Z biegiem czasu soda może zżółknąć i straci swoje właściwości pochłaniające. Polecam wypróbować także olejek lawendowy. Tak przygotowany odświeżacz pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, możemy postawić go także w łazience.

Ekologiczne odświeżacze powietrze przyozdobione estetyczną serwetką i nietuzinkową tasiemką mogą być idealnym pomysłem na prezent dla przyjaciółki i kogoś bliskiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *