Ekologiczne płatki kosmetyczne

W poszukiwaniu ekologicznych produktów higienicznych, zwróciłam uwagę na płatki kosmetyczne wykonane z bawełny organicznej. Produkty są przeznaczone do demakijażu twarzy i oczyszczania cery – idealne do codziennego stosowania. Płatki kosmetyczne zasługują na uwagę z kilku powodów, m.in. dlatego, że zostały wyprodukowane z włókien pochodzących z roślin z certyfikowanych upraw ekologicznych. Ciekawostką jest to, że zostały skontrolowane przez Ecocert Greenlife.

źródło:www.dodomu.pl

źródło:www.dodomu.pl

Nie wiem czy wiecie, że bawełna uprawiana ekologicznie jest pozbawiona całkowicie modyfikacji genetycznej i jest „wolna” od pestycydów oraz herbicydów. Niestety w Polsce nie produkuje się tego rodzajów akcesoriów higienicznych. Płatki kosmetyczne (o których mowa) zostały wyprodukowane we Francji. Ponadto patyczki i opakowanie zrobione są z surowców odnawialnych, które ulegają biodegradacji. Płatki kosmetyczne nie są bielone chlorem, nie zawierają żadnych substancji syntetycznych. Produkty możemy zamówić przez internet. Płatki do demakijażu są dostępne w niewielu drogeriach w Polsce.

Czy płatki kosmetyczne możemy zrobić w domu? Tak! To możliwe! Potrzebujemy tylko koszulki wykonanej z 100% bawełny. Wycinamy z materiału kilka kółek i obszywamy płatki na maszynie albo ręcznie. Płatki kosmetyczne wielorazowe są już gotowe! Proste prawda? Przed pierwszym i po każdym użyciu należy wyprać produkty higieniczne. Najlepiej jest je wygotować bez dodatku proszku i innych perfumowanych środków chemicznych. Nie płuczemy także płatków, bo to może być przyczyną reakcji alergicznej. Suche płatki kosmetyczne warto przechowywać w zamykanym tekturowym pudełeczku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *