4 domowe i naturalne sposoby na wiosenne przeziębienie

W marcu jak w garncu” – tak brzmi staropolskie przysłowie, które doskonale odzwierciedla stan pogody w tym roku. Nie sprzyja to ani naszemu samopoczuciu, ani zdrowia. Zmienna aura jest przyczyną wzrostu zachorowań na przeziębienie i grypę wśród dzieci oraz dorosłych. To najczęstsze choroby, które dotykają miliony Polaków w okresie przedwiośnia. Jak sobie z nimi radzić na domowy, szybki i przede wszystkim naturalny sposób. Oto kilka tanich propozycji.

źródło: pixabay.com/

źródło: pixabay.com

Rosół

źródło: pixabay.com/

źródło: pixabay.com

Czy wiecie, że wpływ rosołu na zmniejszenie objawów przeziębienia został zbadany naukowo? W USA podawano rosół osobom, które były chore. Spożywały one ten wywar przez kilka dni. Wiele badanych zgłaszało lepsze samopoczucie i nastrój.

Mleko z miodem + czosnek

źródło: pixabay.com/

źródło: pixabay.com/

Zestaw, który stosowały nasze prababcie w stanach zapalenia dróg oddechowych. Mleko z miodem pite dwa razy dziennie rozgrzewa organizm i zabija wirusy będące przyczyną bólu gardła. Kanapki z czosnkiem są skutecznym sposobem wzmocnienia organizmu i metodą walki z bakteriami. O czosnku jako naturalnym antybiotyku wiadomo przecież nie od dziś.

Herbata z cytryną i sokiem malinowym

Cytryna z kolei jest źródłem witaminy C, która wzmacnia odporność. Sok malinowy działa napotnie i rozgrzewa, ma właściwości przeciwgorączkowe. Taką herbatę warto pić nie tylko wtedy, gdy dopadnie nas przeziębienie. Polecam również wypróbować herbatę z imbirem na przeziębienie, która działa przeciwzapalnie.

źródło: http://www.pelavo.pl/

źródło: http://www.pelavo.pl

Zioła na przeziębienie

Niektóre zioła, takie jak szałwia, podbiał, tymianek oraz czarny bez są skutecznymi sposobami na uporczywy kaszel. Niektóre z nich działają przeciwgorączkowo. Ich przygotowanie nie jest trudne, bo wystarczy zaparzyć, by powstała lecznicza mikstura. Tego typu zioła są dostępne w wielu sklepach i w aptekach. O ich skuteczności świadczy również to, że są składnikiem wielu syropów, tabletek na gardło, etc. Wyciągi roślinne mają wszakże działanie przeciwzapalne i wzmacniające. Nie wiem, czy słyszeliście o wyciągu z pelargonii afrykańskiej, znajdującym się w syropie Pelavo (kliknij), który skutecznie zwalcza przeziębienie i grypę? Substancje zawarte w wyciągu z Pelargonium sidoides są bezpieczne już dla trzylatków. Największa zaletą syropu Pelavo jest to, że ma naturalny skład, tj. nie zawiera alkoholu, barwinków i sztucznych aromatów. Jest nowością na rynku farmaceutycznym. Polecam wypróbować!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *