Zdrowe produkty dla serca

Stres, zła dieta, przemęczenie i zapracowanie to wszystko ma niestety negatywny wpływ na funkcjonowanie układu krążenia. Aby zatem chronić organizm przed groźnymi chorobami serca, powinniśmy spożywać produkty bogate w błonnik, kwasy omega 3 i omega 6. Oto i one – naturalne i zdrowe.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

W diecie dla serca powinny znaleźć się przede wszystkim świeże warzywa i owoce. Zawierają one mnóstwo witamin i mikroelementów, które mają zbawienny wpływ na serce. W naszym menu nie może zabraknąć sałaty lodowej, rukoli oraz szpinaku – te ciemnozielone rośliny są skarbnicą kwasu foliowego. W prawidłowym funkcjonowaniu serca pomocny jest również potas, który znajdziecie m.in. w pomidorach i bananach. Soja natomiast zapobiega powstawaniu stanów zawałowych i jest świetną alternatywą dla produktów zwierzęcych, również ze względu na ogromną zawartość białka.

Aby wzmocnić serce i naczynia krwionośne warto jeść pokarmy bogate w magnez, obecny jest w orzechach, nasionach słonecznika, dyni i migdałach. Aby serce biło jak dzwon należy ograniczyć tłuszcze zwierzęce oraz sól. Najlepsze dla serca tłuszcze to oczywiście te nienasycone, znajdujące się w olejach roślinnych i rybach. Tłuste ryby są skarbnicą kwasów omega-3, które ograniczają wystąpienie stanów zapalnych w układzie krążenia oraz wpływają na obniżenie poziomu złego cholesterolu. Warto jeść ryby minimum dwa razy w tygodniu, m.in. łososia, sardynki, śledzie i tuńczyka (czyli te najbardziej tłuste).

Ostatnio dużo mówi się o cudownych właściwościach oleju z kryla i jego zdrowotnej mocy na pracę serca. W czystej postaci jest trudno dostępny. Kryl to szczególne żyjątko, które bytuje w wodach w pobliżu Anarktydy. Olej z kryla łatwo i efektywnie się przyswaja przyjmowany do organizmu w formie suplementu. Godnym polecenia produktem zawierającym kwasy omega-3 jest MegaRed Omega 3 Krill Oil Extra Strong, który zawiera aż 500 mg olejku pochodzącego z kryla! Suplement jest doskonały do codziennego połykania – kapsułki są małe i nie mają rybiego zapachu. Regularne spożywanie kapsułek to świetny sposób na uzupełnienie codziennej diety w trosce o zdrowe serce (więcej możecie doczytać: Omega 3 Krill Oil).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *