Zdrowe „papki” dla niemowląt

Owoce zajmują najważniejsze miejsce w piramidzie zdrowego żywienia tuż obok warzyw. Są niezbędnym składnikiem diety niemowlaka, ponieważ zawierają mnóstwo witamin i soli mineralnych oraz są źródłem cennego błonnika. W pewnym etapie rozwoju naszego malucha wprowadzenie owoców do menu jest zalecane przez Instytut Matki i Dziecka. Już około 5. miesiąca życia możemy zaserwować maleństwu owoce. Wiele mam decyduje się na zakup gotowych papek i soków w słoiczkach. Godne polecenia są owoce dla niemowląt Gerber.

źródło:pinterest

źródło:pinterest


Produkty Gerber powstały z naturalnych i ekologicznych owoców, takich jak jabłka, porzeczki, winogrona, jagody, maliny i banany. Wszystkie zawierają tylko i wyłącznie cukry naturalne. Słoiczki Gerber pokocha każdy maluch, to smaczne papki, które kształtują zmysły dziecka. Ta pierwsza łyżeczka dla malucha powinna stanowić zbilansowany i ekologiczny posiłek, bezpieczny i przede wszystkim zdrowy.

Nie wiem czy wiecie, że eksperci Gerber staranie kontrolują surowce jeszcze przed zakupem warzyw od rolników. Owoce dla niemowląt w słoiczkach muszą zatem spełniać rygorystyczne normy żywieniowe. Są starannie pasteryzowane jak wekowe przetwory starym sposobem naszych babć – oczywiście bez użycia konserwantów. To wszystko sprawia, że z czystym sumieniem mogę polecić owoce dla niemowląt marki Gerber. Bogatą gamę smakową dla maleństwa znajdziecie na stronie producenta: www.gerber.pl. Teraz – gdy nadchodzi zima i coraz trudniej o świeże warzywa i owoce – słoiczkowe dania to najlepszy sposób na uzupełnienie diety dziecka w witaminy i sole mineralne. Zamiast gotować maleństwu obiadek składający się z kilku owoców, możecie szybko podgrzać słoiczek z gotowym daniem. Mamy pewność, że zostały przygotowane we właściwych proporcjach.  Każde danie słoiczkowe posiada atest.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *