Zdrowa i kreatywna przekąska dla dziecka

Pomiędzy śniadaniem w domu a obiadem w szkole każde dziecko powinno zjeść smaczną i zdrową przekąskę. Dodatkowy posiłek dodaje energii, dostarcza wielu witamin i minerałów oraz zaspokaja głód. By dziecko nie sięgało w szkole po chipsy, chrupki, batoniki i ciastka, rodzic powinien dopilnować, aby zawsze przed wyjściem z domu zabierało ze sobą drugie śniadaniem. Zwykłe kanapki nie muszą być nudne. Warto wykazać się kreatywnością i przygotować swojemu maleństwu niebanalny zestaw kanapkowy.

lunch-box dla dziecka (źródło:pinterest)

lunch-box dla dziecka (źródło:pinterest)

Bułka z serem i wędliną gnieździ się między książkami w plecaku dziecka po powrocie do domu? Być może to znak, że maluch nie może już na nią patrzeć. Mimo to nie idź na łatwiznę, nie dawaj dziecku pieniędzy na śniadanie zakupione w sklepiku. Lepiej wprowadzić do jadłospisu ciekawe, kolorowe i smaczne przekąski. Pewnością to o wiele zdrowsze rozwiązanie. Możesz zainwestować w kolorowy lunch box, który będzie składał się z kilku przegródek. Do każdej z nich warto włożyć inne przekąski, np. pierwszą zapełnić serkiem wiejskim i kromką pieczywa wieloziarnistego, w drugą włożyć kanapkę z pomidorem, serkiem, ogórkiem i sałatą a w trzeciej warto umiejscowić ulubiony serek. Nie zapominajcie przy tym o napoju – godne polecenia są soki owocowe lub zwykła woda niegazowana mineralna.

Rusz głową! Spraw, aby śniadanie nabrało niecodziennych kształtów, zabawnych elementów i mówiło do twojego dziecka „zjedź mnie!”. Możesz nadać kromce nowej formy i wyciąć z chleba dwie gwiazdki, które posmarujesz ulubionym kremem czekoladowym. W tej sytuacji warto wykorzystać foremki do ciast. Zwykła kanapka może przypominać uśmiechająca się twarz, użyj do tego różnych warzyw i owoców. Dziecku nic tak nie poprawia nastroju jak liścik od mamy przymocowany do kanapki. Przekąskowe menu może planować raz z dzieckiem -daj mu możliwość wyboru twoich propozycji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *