Torba ekologiczna – zrób to sam

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

W wielu sklepach spożywczych i odzieżowych torby foliowe małymi krokami odchodzą do lamusa. Ekologiczne torby z materiału lub papieru stają się coraz bardziej popularne, wykorzystamy je we wszystkich dziedzinach życia. Eko torby są wyznacznikiem nie tylko propagowania ochrony środowiska naturalnego, ale i nowego stylu. Różnokolorowe materiałowe torby dostaniemy w wielu ciekawych wzorach i fasonach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać taką eko torbę samodzielnie w domu. Potrzebujesz jedynie dobrego bawełnianego materiału, farby akwarelowej oraz nici. Chcesz mieć oryginalną torbę na zakupy? Zrób ją sam!

Możesz uszyć torbę w dwie godziny lub kupić gotowy bawełniany fason w niektórych sieciówkach. Pozostając przy pierwszej opcji, zacznij od narysowania szablonu na papierze i odwzorowania go na wybranym przez ciebie naturalnym materiale. Warto pozostać przy tradycyjnym prostokątnym fasonie lub ewentualnie zdecydować się na oryginalne kształty, np. trapez lub romb. Następnie wykrój torbę nożyczkami i zszyj prawą stroną do lewej. Górną część materiału pozostaw bez zaszycia, w tym miejscu przymocuj uszy do torby (mogą być z tego samego materiału lub ekologicznego sznurka).

Kolejny krok to nadanie eko torbie stylu i charakteru. Możesz ozdobić swoją torbę za pomocą farb – rysując ciekawe wzory i kształty lub używając innych gadżetów, takich jak: guziki, kolorowe pineski, mulina i wstążki. Wybór elementów na torbę zależy tylko od ciebie. Ostatnio bardzo modne są torby biodegradowalne zawierające etnograficzne wzory. Jeżeli nie masz koncepcji na swoją torbę na zakupy, może warto postawić na akcent ludowy?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *