Oto sposoby na zatkany nos

Nie daje spać, jest męczący w ciągu dnia, obniża koncentrację i komfort życia. Oczywiście mowa o katarze, który jest najczęstszym objawem zarówno przeziębienia, jak i alergii. Typowe objawy kataru to zatkany nos, częste kichanie i swędzenie nosa. Dolegliwość jest spowodowana przez wirusy i bakterie, jak i alergeny krążące w powietrzu oraz znajdujące się w codziennym środowisku. Długo utrzymujący się nieżyt nosa może być przyczyną zapalenia zatok. Warto zatem działać szybko. Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na zatkany nos.

Aleric na swędzenie nosa

Sposób pierwszy – inhalacje

Nie od dziś wiadomo, że w ziołach tkwi sekret skutecznego lecznictwa. Wdychanie ziół w postaci pary może pomóc odetkać zatkany nos oraz ma właściwości przeciwzapalne. W domowym zaciszu warto przygotować napar z szałwii, rumianku, tymianku lub z lipy. Gorąca mieszanka ziół wdychana codziennie przez 15 minut może przynieść ukojenie w zatkanym nosie.

Sposób drugi – olejki eteryczne

Inhalacje warto także przygotować, stosując olejki eteryczne. Na zatkany nos pomocne będą następujące olejki: eukaliptusowy, miętowy i sosnowy. Warto je wlać do komina, a to sprawi, że przyjemny zapach będzie roznosił się w pomieszczeniu, w którym przebywamy przez długi czas. Można również kilka kropelek olejku wlać do nawilżacza powietrza. Gdy idziemy spać, polecać skropić poduszkę tymi cudownymi olejkami. Takie sposoby na zatkany nos są bezpieczne również dla dzieci.

Sposób trzeci – nawilżacz powietrza

Walcząc z katarem, należy pamiętać o nawilżaniu powietrza w pokoju, w którym się przebywa. Suche powietrze dodatkowo podrażnia śluzówkę i może powodować swędzenie nosa.  Dlatego polecam zakupić nawilżacz, jaki sprawi, że zostanie utrzymana odpowiednia wilgotność powietrza. Parująca woda będzie świetnie nawilżać śluzówkę nosa, przynosząc ulgę zatkanemu nosowi.

Sposób czwarty – wsparcie z apteki

Wymieniając sposoby na zatkany nos, nie sposób wspomnieć o produktach z apteki. Wiele z nich świetnie radzi sobie z katarem. Warto więc wybierać spraye i krople, które udrożniają obrzęknięty nos i ułatwiają usuwanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Gdy przyczyną zatkanego nosa jest alergia, pomocne mogą okazać się tabletki, np. Aleric – przyjmowane regularnie zmniejszają kichanie i swędzenie nosa. Tabletki Aleric łagodzą objawy alergii na długi czas. Przyjmując ten lek przeciwalergiczny, możemy codziennie funkcjonować, bo nie powoduje on ani senności ani problemów z koncentracją.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *