Od kiedy można podawać dzieciom soki naturalne?

Rozszerzająca dieta niemowlaka może okazać się pewnym wyzwaniem dla młodych rodziców. Niejedna mama, stojąc przed regałami w sklepie z gotowymi daniami dla niemowląt, zadaje sobie pytanie, jakie soki wybrać i czym różnią się od tych domowych. Z pewnością soki przecierowe są w 100% zdrowe i naturalne. To codzienna dawka witamin i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju każdego niemowlaka.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Ekologiczny skład soków

Kupując soki dla niemowlęcia, możesz być spokojna, że owoce, z których powstały pochodzą z rygorystycznie kontrolowanych sadów. Ponadto wszystkie soki przecierowe są sprawdzane w laboratorium i przetwarzane w sterylnych warunkach bez udziału jakikolwiek substancji konserwujących. Soki owocowe dla niemowląt to produkty naturalne, których trwałość jest zachowana tylko w wyniku pasteryzacji. Duża ich zaletę jest naturalny skład – nie zawierają ani dodatkowych substancji słodzących, ani kwasu cytrynowego, więc posmakują niejednemu maluchowi.

Etykieta zakupowym drogowskazem

Pewnie nie raz zastanawiałaś się, jaki sok będzie najlepszy dla dziecka? Zadanie nie jest bardzo trudne, bo na wszystkich buteleczkach widoczne są oznaczenie, zatem także informacja typu – od kiedy można podawać soki niemowlętom jest przedstawiona w sposób czytelny. Warto wybierać produkty, które przeznaczone są dla określonego etapu rozwoju dziecka. Wybierając soki dla niemowląt, kieruj się zarówno wiekiem, jak i pojemnością butelki. Kolejna kwestia to data ważności. Większość gotowych soków naturalnych już po kilku miesiącach traci swoją ważność, dlatego warto sprawdzać, czy nie są przeterminowane. Porcję soków najlepiej wlać do kubka niekapka. Można taki napój lekko podgrzać przed podaniem. Soczek po otwarciu  trzymaj w lodówce nie dłużej niż przez 24 godziny od otwarcia.

Przecierowy mix warzyw i owoców

Na początku diety rozszerzającej lepiej wybierać mniejsze porcje i jedno- lub dwuskładnikowe, a nowe smaki należy dawkować, obserwując nieustannie jak dziecko na nie reaguje. Jest to szczególnie ważne w przypadku maluchów, które dopiero rozpoczęły picie pierwszych soków. Dla niemowląt przeznaczone są soki gęste, czyli przecierowe, które są cennym źródłem błonnika, korzystnie wpływającego na mikroflorę jelit niemowlaka. Soki BoboFrut są naturalnym źródłem witamin i składników odżywczych. Pierwszym owocem podawanym dziecku jest jabłko, które znajduje się w wielu sokach naturalnych, natomiast warzywem – marchewka. Inne owoce, z których wytwarzane są soki dla niemowląt to banany, maliny, gruszki i czerwone winogrona.  Wszystkie te owoce znajdziesz w składzie soków marki BoboVita.   To soki najchętniej kupowane dla dzieci przez rodziców w Polsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *