Naturalne leki na zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów rozwija się w ukryciu. Początkowo objawia się sztywnością stawów odczuwalną o poranku, bólami mięśni oraz dolegliwościami ze strony układu krążenia. Niekiedy występuje utrata masy ciała i ogólne osłabienie organizmu. Z czasem ból stawów jest tak silny, że stajemy przed koniecznością udania się do lekarza. Im szybciej zaczniemy działać, tym lepiej. Nieleczone RZS prowadzi do choroby zwyrodnieniowej, której konsekencją nierzadko jest kalectwo. O tym, jak łagodzić zapalenie stawów, przeczytacie poniżej.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Stan zapalny w układzie ruchu pojawia się wskutek nieprawidłowości w budowie kości, fizjologicznych konsekwencji, niezdrowego trybu życia oraz czynników genetycznych. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia dieta może leczyć wiele dolegliwości – również RZS.

Leczenie przez pożywienie

źródło:pixabay.com

Dieta bogata ryby i warzywa (źródło:pixabay.com)

W leczeniu zapalnych stanów najlepsze efekty daje dieta wegetariańska bogata w ryby oraz owoce morza, w których jest dużo wapnia, jodu i innych substancji korzystnie wpływających na budowę kości. Kwasy omega-3 obecne w rybach działają przeciwzapalnie. Znajdują się także w siemieniu lnianym, oliwie z oliwek i orzechach. W diecie nie może zabraknąć także owoców i warzyw, które dostarczają witaminy C do organizmu uczestniczącej w produkcji kolagenu. Na każdy stan zapalny dobrym naturalnym lekiem będzie czosnek. Warto wiedzieć, że niektóre przyprawy, takie jak anyż, goździki, kurkuma i imbir działają przeciwzapalnie i zmniejszają obrzęk stawów.

Leczenie ziołami

O stuleciu ziołom przypisuje się właściwości przeciwzapalne. Do roślin wykazujących takie działanie należą: arnika górska, wiązówka błotna, wierzba biała i gorczyca biała. Wszystkie dostępne są w sklepach zielarskich oraz w aptekach. Usuwają one prozapalne substancje z organizmu i przez to zapobiegają stanom chorobowym układu ruchu.

Leczenie farmakologiczne

http://www.moilec.pl/informacje-o-produkcie

Lek na zapalenie stawów (źródło: strona producenta)

W leczeniu RZS stosuje się najczęściej niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak np. ibuprofen, paracetamol oraz meloksykam. Szybko lokalizują źródło bólu i przynoszą natychmiastową ulgę. Sprawdzonym lekiem przeciwzapalnym jest Moilec (kliknij). Podobno wystarczy połknąć jedną tabletkę raz dziennie, by zmniejszyć objawy bólowe na pewien czas. To lek podstawowy, który można przyjmować bez recepty. Nie zaleca się spożywać go dłużej niż tydzień bez konsultacji z lekarzem. W przypadku słabej reakcji na tego typu leki, lekarz może zalecić przyjmowanie preparatów biologicznych. Niekiedy konieczne jest również terapia glikokortykosteroidami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *