Masz łupież? Sprawdź jak sobie z nim poradzić!

Łupież może być uciążliwą chorobą skóry, szczególnie gdy towarzyszy jemu łojotok lub nadmierne łuszczenie się naskórka. Nieleczony miesiącami może być czynnikiem warunkującym wystąpienie świądu oraz łysienia. Co więcej – białe płatki wyglądają nieestetycznie zarówno na włosach, jak i ubraniach. Gdy problem nas dopadnie, nie musimy od razu biec do apteki po środki farmakologiczne. Możemy spróbować zwalczyć łupież w domu. Oto kilka sposobów.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Masaż skóry głowy z dodatkiem soku z cytryny

To tani sposób walki z łupieżem. Wystarczy owoc przekroić na pół i w umytą skórę wcierać przez ok. 3-5 minut sok z cytryny. Następnie należy umyć włosy sprawdzonym szamponem przeciwłupieżowym. Kurację cytrynową należy powtarzać przed każdym myciem włosów.

Wcierka z oleju rycynowego

Okłady z oleju rycynowego były stososowane jeszcze przez nasze babcie na wiele skórnych dolegliwości. Po umyciu włosów należy wetrzeć w skórę ok. 1/4 szklanki oleju. Głowę warto owinąć ręcznikiem, aby kompres dobrze się wchłonął. Po upływie 30 minut należy powtórnie umyć włosy. Zabieg warto wykonywać raz w tygodniu.

Maseczka z jogurtu naturalnego

Produkt ten dostępny w każdym sklepie świetnie odżywia owłosioną skórę głowy. Należy wetrzeć pół jogurtu w skórę, włosy owinąć ręczkiem na godzinę. Po upływie tego czasu umyć szamponem przeciwłupieżowym. Kurację można powtarzać kilka razy w tygodniu.

Płukanka z pokrzywy

Dobry szampon przeciwłupieżowy (źródło: strona producenta)

Dobry szampon przeciwłupieżowy (źródło: strona producenta)

Gotowa herbata z pokrzywy lub suszone liście tej rośliny świetnie sprawdzą się w postaci naparu, którym warto płukać włosy. Warto wiedzieć, że świeże liście pokrzywy barwią włosy. Nie zaleca się także tej płukanki osobom o jasnych włosach. Czynność tę należy wykonywać zaraz po umyciu włosów szamponem.

Szampony przeciwłupieżowe

W codziennej pielęgnacji przeciwłupieżowej są najwygodniejszym sposobem walki z tymi zmianami skórnymi na skórze głowy. Zadowalające efekty są widoczne już po pierwszym myciu. Godne polecenia szampony przeciwłupieżowe dla mężczyzn od NIVEA (sprawdź) zostały wzbogacone o naturalne ekstrakty z bambusa, co sprawia, że nie tylko oczyszczają skórę, ale także wzmacniają włosy od nasady aż po same końce. Linia NIVEA MEN pozwala pozbyć się łupieżu w 100% już po kilku myciach. Dzięki temu nie musimy martwić się o białe płatki widoczne na marynarce czy czarnej koszuli. Po prostu czujemy się pewniej każdego dnia!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *