Kryl antarktyczny – niebanalny skorupiak o wielkiej mocy

Nie trzeba nikogo przekonywać do pozytywnego wpływu kwasów omega-3 na pracę układu krwionośnego. Najwięcej tych dobroczynnych składników znajdziemy oczywiście w rybach. Od kilku lat dużą popularnością cieszy się olej z kryla – wodnego skorupiaka zamieszkującego wody antarktyczne. Dlaczego ten mały skorupiak „zjednał” sobie serca wielu Polaków? Jest wiele powodów.

Olej z kryla arktycznego jest bardzo zdrowy – stanowi źródło najszlachetniejszych i najlepiej przyswajalnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Co więcej – kryl jest lepszy od ryb, ponieważ zawiera ogromną ilość kwasów EPA i DHA w formie fosfolipidów, które są niezbędne człowiekowi m.in. do odbudowy osłabionej bariery lipidowej skóry, poprawy kondycji włosów i paznokci oraz prawidłowej pracy serca. Olej z kryla jest cennym źródłem antyoksydantów, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego oraz wzmacnia stawy. Olej z kryla antarktycznego jest składnikiem preparatów wzmacniających  układ krwionośny i nerwowy. Ten niebanalny skorupiak zawiera substancje, które pozwalają utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi i zmniejszy ryzyko chorób serca – jakże popularnych w XXI wieku. Kryl antarktyczny z wyglądu przypomina krewetkę i żyje w olbrzymich ławicach, które osiągają nawet 6 km długości.

Kryl antarktyczny w suplemencie diety (źródło;http://www.wybierzmegared.pl)

Kryl antarktyczny w suplemencie diety (źródło: www.wybierzmegared.pl)

Olej z kryla polecam wszystkim, którzy chcą kształtować prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Najlepiej zażywać olej z kryla w postaci kapsułek. Na zachodzie Europy preparaty z olejem kryla antarktycznego cieszą się dużą popularnością. Najlepszy na rynku w Polsce jest produkt MegaRed – jedna kapsułka zawiera 300 mg oleju pochodzącego w 100% z kryla antarktycznego. Największą zaletą tego produktu jest to, że jest szybko przyswajalny, a kapsułki są łatwe do połknięcia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *