Kosmetyki do kąpieli niemowląt

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

Kąpiel noworodka może okazać się wyzwaniem dla młodych rodziców. W głowie roi się wiele pytań: Czy kąpać dziecko codziennie? Kiedy można kąpać niemowlę? Jakie kosmetyki do kąpieli warto stosować? Na sklepowych półkach znajduje się mnóstwo produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry naszych pociech. Nie wszystkie szampony i płyny do kąpieli dobrze służą delikatnej skórze dziecka. Sprawdź jakie kryterium wybrać podczas zakupów preparatów pielęgnacyjnych dla niemowląt?

Zanim zdecydujesz się na zakup kolorowego płynu do kąpieli w ciekawym opakowaniu, przeczytaj dokładnie etykietę danego kosmetyku. Skóra małego dziecka ma bardzo cienki naskórek, zatem dość łatwo ulega podrażnieniom, przesuszeniu i stanom zapalnym. W pierwszym miesiącach życia noworodka, niezmiernie istotna jest właściwa pielęgnacja po kąpieli. Najlepsze kosmetyki posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka. Ważna jest także informacja na opakowaniu na temat czy płyn do kąpieli jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3. roku życia. Warto wziąć pod uwagę datę ważności, przeterminowane kosmetyki do kąpieli mogą być przyczyną reakcji alergicznych.

Co do kąpieli dziecka? Po pierwsze przyda się oliwka, która dokładnie nawilża, zatrzymuje w skórze wilgoć oraz sprawia, że staje się ona gładka i miękka. Po drugie, warto zakupić szampon dla dzieci o obojętnym pH i zawierający składniki nawilżające. W pierwszych tygodniach życia dziecka można zrezygnować ze stosowania szamponu i główkę umyć delikatnie mydełkiem. Idealnymi kosmetykami do kąpieli niemowląt są płyny Nivea, gdyż nie zawierają mydła, konserwantów i są bezzapachowe. Polecam płyn do kąpieli niemowląt NIVEA PURE&SENSITIVE. Można go stosować już w pierwszym miesiącu życia, bo posiada przyjazne pH dla skóry dziecka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *