Kaszki – najlepszy zbożowy produkt dla niemowląt

Początkowym zbożowym produktem dla niemowlaka jest kaszka, którą można podawać już w pierwszym półroczu życia dziecka. Wiele badań naukowych dowodzi, że stopniowe wprowadzenie glutenu do diety malucha zmniejsza ryzyko zachorowania na celiakię. Ponadto kaszki dla niemowląt zawierają składniki niezbędne do  prawidłowego rozwoju. Są zatem nieodłącznym elementem diety dziecka.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Bogata gama kaszek

Kaszki dzielą się na takie, które należy przygotować samodzielnie oraz gotowe. Na sklepowych półkach do kupienia są kleiki kukurydziane i ryżowe, które nie zawierają glutenu – sprawdzą się u dzieci mających celiakię. Dostaniemy również kaszki ryżowe lub pszenne, które można podawać dziecku bez mleka – mogą być bazą dla posiłków maluchów z nietolerancją laktozy. Do kupienia są również kaszki mleczno-ryżowe i mleczno-zbożowe – zawierają mleko, zatem powinny być podawane tylko dzieciom, które nie mają alergii na białko z mleka krowiego. Na sklepowych półkach kaszki ryżowe, które mogą różnić się dodatkami, zawierają: jabłka, śliwki, gruszki, maliny, banany, morele, truskawki czy kakao. Dobrym wyborem jest np. kaszka ryżowa z jabłkami Nestle. Opinie na temat tych produktów są pochlebne (sprawdź), dlatego wiele rodziców kaszki te podaje już od 4. miesięca życia, bez obaw o alergię i inne nietolerancje pokarmowe.

Wiek i potrzeby dziecka

Najważniejszy jest wiek naszego malucha. Konieczne jest przeczytanie etykiety znajdującej się na opakowaniu. Nie należy spieszyć się z rozszerzeniem diety dziecka. Warto wiedzieć, ze 10-miesięczny bobas jest gotowy na przyjęcie kaszek pszennych i wielozbożowych. Wśród kaszek można znaleźć te o specjalnym przeznaczeniu, tj. regulujące trawienie i wspomagające prace jelit, np. Nestle Zdrowy brzuszek. Kaszki są ponadto idealnym uzupełnienie posiłków warzywnych, mięsnych i owocowych. Ich receptura została opracowana we współpracy z dietetykami i lekarzami. Bez obaw możemy je podawać każdemu dziecku!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *