Jaka woda jest najlepsza dla niemowląt?

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

Woda jest najważniejszym płynem dla zdrowego stylu życia. Picie wody to najlepszy sposób na zaspokojenie pragnienia przez dorosłych i dzieci. Dietetycy zalecają już w okresie niemowlęcym podawanie  wody, szczególnie podczas sztucznego karmienia, kiedy przygotowuje się mieszanki mleczne. Na rynku istnieje wiele rodzajów wód, m.in. mineralne, źródlane, stołowe, oligoceńskie i mineralizowane. Wiele mam zadaje sobie pytanie – jaką wodę wybrać, aby dziecko rosło zdrowe i odporne?

Szukaj logo Instytutu Matki i Dziecka

Zgodnie z rozporządzeniem ekspertów w sprawie zaleceń dotyczących spożycia wody, najkorzystniejsza dla dzieci jest woda mineralna o niskiej mineralizacji (do 500 mg/l), niskosodowa i niskosiarczanowa oraz woda źródlana. Przeczytaj artykuł – woda mineralna czy woda źródlana na stronie Żywiec Zdrój. Decydując się na zakup wody dla dziecka, najlepiej wybierać te butelki, na których widnieje logo Instytutu Matki i Dziecka, np. woda Żywiec Zdrój.  Wody polecane przez różne instytucje były weryfikowane na podstawie badań Państwowego Zakładu Higieny i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Spełniają wszystkie standardy wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia. Pozytywna opinia gwarantuje bezpieczeństwo wody dla niemowląt i kobiet w ciąży. Biorąc do ręki butelkę z wodą, zawsze zwracajmy uwagę na etykietę produktu.

Im mniej minerałów w wodzie, tym lepiej

Wybierając wodę do przygotowywania posiłków dla maluchów, powinniśmy zdecydować się na wodę niskozmineralizowaną i niegazowaną. Najlepiej sprawdza się do przygotowywania mleka modyfikowanego, kaszek oraz domowych zupek. Możemy podawać ją do picia. Organizm niemowlaka źle toleruje wodę bogatą w składniki mineralne, ponieważ nie ma jeszcze dostatecznie wykształconych nerek. Będzie jeszcze czas na serwowanie naszym dzieciom wody zmineralizowanej. Starsze pociechy w wieku szkolnym nie wymagają takiego postępowania z podawaniem wody jak niemowlęta. Z czystym sumieniem możemy im serwować wody mineralne średniozmineralizowane i niegazowane.

Najlepsza woda dla niemowląt

 Warto pamiętać, że niemowlęta, które są karmione piersią nie potrzebują dopajania wodą. Powinny dostawać wodę, kiedy jedzą już mleko modyfikowane, kaszki, zupki i inne papki. Najlepiej podawać maluchom wodę z kupka niekapka średnio co półtorej godziny – szczególnie w okresie intensywnych upałów. Ponadto próbujmy różnych wód i odkrywajmy smaki prawdziwej dobrej wody dla niemowląt. Polecam wodę źródlaną o niskim stopniu mineralizacji Żywiec Zdrój.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *