HYDROLATY – naturalne kosmetyki dla każdej cery

Pod tajemniczą nazwą hydrolaty kryje się nic innego jak wody powstające w wyniku destylacji płatków kwiatków. To w 100% naturalne kosmetyki, które możecie stosować do tonizowania twarzy, bo substancje roślinne idealnie nawilżają i pielęgnują skórę. Najlepsze efekty kosmetyczne można osiągnąć, jeżeli połączy się ich działanie z olejkami eterycznymi.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

 

Czym tak naprawdę są hydrolaty?

To wody, które powstają po produkcji olejków eterycznych, zawierające cząstki roślin i niewielkie pozostałości po olejkach. Przez wiele lat nie zauważano ich cudownych właściwości tonizujących, nawilżających i kojących. Całkiem niedawno hydrolaty wróciły do łask i cieszą się dużym uznaniem w prawie każdym eko gabinecie kosmetycznym. Największą ich zaletę jest to, że wody kwiatowe mają ph zbliżone do naturalnego. Nie powodują one żadnych reakcji alergicznych, są w 100% bezpieczna dla każdego rodzaju cery.

Jak stosować i jak działają wody kwiatowe?

Wszystkim polecam używanie hydrolatu zamiast toniku – rano oraz wieczorem.  Wystarczy przemyć lub spryskać nim twarz, a następnie jego nadmiar zetrzeć płatkami kosmetycznymi. Hydrolaty warto trzymać w lodówce, aby zachowały swą świeżość na dłużej. Niektórzy zauważają kojące właściwości hydrolatów, np.  wód kwiatowych z cystką lub oczarem wirginijskim, ponieważ działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Przyśpieszają proces regeneracji komórek i gojenie się ran. Z kolei hydrolat na bazie olejku różanego doskonale nawilża i regeneruje skórę. Co więcej – działa przeciwzmarszczkowo oraz poprawia koloryt skóry.  Niektóre wody kwiatowe mają również działanie lecznicze: mogą być stosowane jako płukanki na gardło lub środki do przemywania zmęczonych oczu.

Gdzie kupić hydrolaty?

Można je dostać w sklepach internetowych sprzedających naturalne kosmetyki. Wody kwiatowe różnego rodzaju dostaniecie najczęściej w dużych butelkach (około 100 ml). Ich cena waha się w granicach 30-40 zł. Uwaga! Ich termin ważności jest dość krótki, bo oczywiście nie zawierają żadnych konserwantów ani innych dodatków. Wody kwiatowe są niedostępne w drogeriach i w większości sklepów stacjonarnych – a szkoda, bo niewiele pań wie o ich cudownych i przede wszystkim naturalnym działaniu. A Wy dacie się skusić?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *