Glebogryzarka do prac ogrodowych

Wiosna w pełni, prace ogrodowe ciągle trwają. Przyszedł czas na posadzenie drzewek owocowych i krzewów ozdobnych. Ewentualnie czeka nas jeszcze dosiewanie trawnika, który po zimie nie wygląda najlepiej. Najpierw jednak musimy spulchnić i wyrównać glebę. Jeśli chcemy zapewnić prawidłowy wzrost naszym roślinom, powinniśmy pomyśleć o starannym przygotowaniu ziemi. Do uprawy przyda nam się glebogryzarka, która znakomicie sprawdza się pod uprawę roślin ozdobnych i użytkowych. Glebogryzarka spalinowa jest dobrym rozwiązaniem przy zakładaniu trawnika o dużych połaciach.

glebogryzarka elektryczna (źródło:pinterest)

glebogryzarka elektryczna (źródło:pinterest)


Gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego ogrodu, warto zdecydować się na zakup glebogryzarki z mocnym silnikiem oraz napędem spalinowym. Pozwoli ona zaoszczędzić siłę naszych mięśni oraz wygodnie przekopać duży areał ogrodu. Bardzo ważny jest efekt jaki pozostawia po sobie glebogryzarka elektryczna – lekka przepuszczalna ziemia nadająca się pod uprawę. Zanim zdecydujemy się na zakup glebogryzarki, przyjrzyjmy się różnym modelom. Niektóre z nich wyposażone są w krawędziarkę, obsypnik oraz bronę. Dodatkowe akcesoria pozwalają dostosować glebogryzarkę do innych prac ogrodowych. Dzięki temu narzędzie przyda nam się przez cały rok. Na wiosnę wykorzystamy je do spulchniania gleby, na jesieni jako kultywator a na zimę jako odśnieżarka. Urządzenie bywa stosowane także do usuwania chwastów i mieszania nawozów z ziemią.

Glebogryzarki elektryczne najlepiej sprawdzają się w niewielkich ogrodach przydomowych. W domu mamy źródło prądu, które pozwala na podłączenie kabla z glebogryzarki. Urządzenie elektryczne pracuje o wiele ciszej niż spalinowe. Do naszego małego ogrodu zwykle wystarczy glebogryzarka elektryczna o mocy 0,75 kW przy 250 obrotach na minutę. Dobrej jakości narzędzia ogrodowe kupimy w NOMI. Ich atutem jest przystępna cena. Poszczególne modele znajdziemy w zakładce sklepu internetowego NOMI – glebogryzarka elektryczna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *