Energia z wiatru prosto do domu

Zielona energia niesie duże nadzieje dla Polski. Energia odnawialna daje spore możliwości nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale i klientów indywidualnych. Nowością w naszym kraju są przydomowe elektrownie wiatrowe, które mogą służyć jako dodatkowe źródło energii. Najlepiej sprawdzają się w domach dobrze ocieplonych i energooszczędnych. Największą ich zaletą jest to, że mogą funkcjonować prawie wszędzie. Sprawdź jak możesz wykorzystać energię prosto z wiatraka w swoim domu.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

 Jeżeli mieszkasz we „wietrznym” regionie Polski, to masz gwarancję, że twoja przydomowa elektrownia wytworzy więcej energii. Wiatr jest potrzebny do startu turbiny, co więcej musi wiać z określoną prędkością. Energię z turbiny możemy wykorzystać do ogrzewania piecy, podłogi i wody w naszym domu. Najczęściej przydomowe elektrownie wiatrowe mają zastosowanie do zasilania odbiorników elektrycznych, np. komputera, lodówki czy telewizora. Oprócz prędkości wiatru, istotna jest również moc odbiornika i czas jego pracy w ciągu doby.

Energia z wiatru staje się najskuteczniejszym sposobem na obniżenie rachunków za prąd. Tego typu rozwiązanie cieszą się ogromną popularnością w wielu krajach Unii Europejskiej. Ich niewątpliwym walorem, oprócz energooszczędności, jest ekologia. Wszak przydomowe elektrownie czy duże farmy wiatrowe nie mają negatywnego wpływu na środowisko, tak jak w przypadku źródeł tradycyjnego pozyskiwania energii. Liderem w promowaniu odnawialnych źródeł energii na polskim rynku jest bez wątpienia RWE Innogy. Systematycznie zwiększa ilość elektrowni wiatrowych w Polsce. Miejmy nadzieję, że za kilkanaście lat energia odnawialna będzie miała znaczny udział w globalnej produkcji energii. Z pewnością wszyscy na tym skorzystamy:)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *