Musli – sposób na zdrowe śniadanie

źródło: www.nestle.pl

źródło: www.nestle.pl

Płatki śniadaniowe musli to najpopularniejszy przysmak na poranne przebudzenie. Nic dziwnego, bo są bardzo smaczne, zdrowe i szybkie w przygotowaniu. Najlepiej smakują z jogurtem lub mlekiem. Składają się z różnych gatunkach zbóż (płatki orkiszowe, żytnie, owsiane), suszonych owoców (morele, śliwki, daktyle) i orzechów (włoskie, nerkowce, migdały). Musli to sycące i lekkie śniadanie oraz prawdziwy smakołyk dla najbardziej wymagającego podniebienia. W takiej mieszance zbóż i owoców, każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam do kupowania płatków musli posiadających certyfikat ekologiczny, bo zawierają zboża i owoce pochodzące tylko z naturalnych upraw, wolnych od środku negatywnie wpływających na środowisko. 

Zdrowa mieszanka zbóż

Musli z owocami to duża porcja witamin, mikro- i makroelementów, błonnika pokarmowego oraz białka. Dobra mieszanka zbóż (orkiszu, żyta, pszenicy, owsa i kukurydzy) dodają energii i uzupełniają codzienną dietę o niezbędne substancje. Musli to pomysł na śniadanie dla każdego – dziecka, osoby dorosłej i aktywnej młodzieży. Ponadto ekologiczne płatki śniadaniowe mogą być składnikiem diety odchudzającej. Odpowiednio dobrze dobrana mieszanka owsa, żyta, pszenicy i ziaren zbóż reguluje procesy trawienne i wspomaga odchudzanie. Zboża znajdujące się w płatkach wzmacniają układ krążenia, wpływają na pracę serca i regulują ciśnienie krwi. Antyoksydanty znajdujące się w owocach spowalniają procesy starzenia się organizmu.

Sprawdzajmy etykietę musli

Kupując płatki śniadaniowe, weźmy pod uwagę czy ten artykuł spożywczy powstał z pełnego ziarna zbóż. Bez względu na to – czy są to zwykłe produkty owsiane – czy kukurydziane  – najlepiej, aby nie zawierały sztucznych aromatów, barwinków i emulgatorów. Sprawdźmy także zawartość cukru. Niektóre płatki zawierają aż 38 gram cukrów prostych. Najlepiej wybierajmy musi do 25 g cukru. Zrezygnujmy z płatków na śniadanie typu czekoladowe kuleczki. Może i są smaczne, ale pod względem odżywczym są o wiele mniej wartościowe niż musli. Ponadto dobre płatki śniadaniowe zawierają od 7 do 10 gram błonnika.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *