Ekologiczne gadżety do kuchni z bambusa

Bambusowe akcesoria kuchenne nie tylko są praktyczne, ale także niezwykle bezpieczne dla zdrowia. Cieszą się coraz większą popularnością i są chętnie kupowane przez ekologiczne panie domu. Bambus bowiem jest produktem naturalnym i biodegradowalnym. Za kupnem tych akcesoriów kuchennych przemawia niska cena, biorąc pod uwagę inne dostępne na rynku gadżety. Jakie artykuły kuchenne z bambusa warto więc zakupić? Oto kilka propozycji.

bambusowe akcesoria kuchenne w kształcie szkieletu rybnego a na nim garnek

źródło: pl.aliexpress.com

Deski do krojenia

Bambusowe deski do krojenia są odporne na wilgoć i odkształcenia. Wyróżnia je twardość i co ciekawe – noże podczas krojenia na takiej desce nie tępią się tak szybko, jak na desce szklanej lub plastikowej. Zakup deski bambusowej do kuchni to inwestycja na długie lata. Gadżet ten przyda się niemal każdego dnia. Jest łatwy w pielęgnacji – wystarczy akcesoria myć ręcznie za pomocą wody z płynem do mycia naczyń.

Suszarka na naczynia

Włókno bambusowe nie pochłania zapachów, zatem akcesoria z tego materiału nie emitują nieprzyjemnej woni, która pojawia się skutek rzadkiego mycia niektórych gadżetów kuchennych. Nie oznacza to jednak, że akcesoriów z bambusa myć nie trzeba. Wręcz przeciwnie! Warto wiedzieć, że bambus jest rośliną o właściwościach antybakteryjnych, zatem nie ma konieczności mycia takiej suszarki za pomocą silnych środków czyszczących. Wystarczy zwykła woda z odrobiną płynu do naczyń, aby uchronić suszarkę przed pasożytami i pleśnią.

Pojemniki na suche produkty

Bambus jest odporny na wilgoć, zatem idealnie sprawdzi się jako materiał na pojemniki do przechowywania kasz, makaronów, bułki tartej, mąki i innych suchych produktów. Magazynując artykuły spożywcze w takich bambusowych akcesoriach możemy być spokojni, że materiał ten nie wejdzie w żadne reakcje z żywnością. Jeżeli chcemy przechowywać w bambusowych miskach ciepłe posiłki, nie musimy się obawiać przypalenia. Warto wiedzieć, że do wyrobów naczyń bambusowych nie stosuje się zwykle żadnych klei.

Bambusowe łyżki, widelce i łopatki

Podczas gotowania i pieczenia niezbędne są gadżety pomocnicze, takie jak szpatułki, łyżki do mieszania ciasta, łopatki, etc. Na rynku artykułów kuchennych można znaleźć akcesoria wykonane z prasowanego bambusa. Są bardzo lekkie, odporne na zużycie i mają estetyczny wygląd. W przeciwieństwie do akcesoriów z drewna, nie zmieniają barwy i nie wchłaniają nieprzyjemnych zapachów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *