Domowe sposoby na rzucenie palenia

Rzucenie palenie jest ogromnym wyzwaniem dla nałogowca.  Co roku wiele Polaków próbuje skończyć z paleniem raz na zawsze. Nie jest to proste zadanie, wymaga ogromnej motywacji, silnej woli i przede wszystkim skutecznych sposobów. Proces rzucenia palenia jest bardzo długi i trudny. Najważniejsze jest jednak przekonanie, że uda nam się wygrać walkę z toksycznym nałogiem. Dzisiaj przedstawiam bardzo proste i naturalne sposoby na rzucenie palenia.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Przygotuj się na rzucenie palenia

Warto wyznaczyć sobie dzień, od kiedy przestaniemy palić papierosy. Najlepiej wyjechać do innego miejsca, wziąć urlop i przebywać  z ludźmi, którzy nie będą częstować papierosem. Wielu palaczy twierdzi, że nałóg jest tak silny, że po jego pokonaniu przez długi czas muszą mieć zajęte ręce i usta. Warto poszukać jakieś alternatywy dla papierosów. Dla jednych będą to cukierki miętowe, dla innych słonecznik lub guma do żucia. Ponadto opowiedzcie rodzinie, przyjaciołom i znajomym, że chcecie rzucić palenie, dzięki temu będzie wam łatwiej osiągnąć wyznaczony cel. W domu nie możecie znaleźć ani jednego papierosa, dlatego należy przeszukać każdy kąt nim nadejdzie ten dzień.

Żuj gumę

źródło: http://niko-lek.pl/

źródło: http://niko-lek.pl/

Dla wielu palaczy skutecznym sposobem na rzucenie palenie jest nieustanne żucie gumy. To sprawia, że cały czas mamy pełną buzię i zapominamy o tym, że chcemy zapalić papierosa. W aptece od niedawna możecie kupić lecznicze gumy do żucia Niko-Lek, które pomagają rzucić palenie. Nikolek (kliknij) dostępne są w wersji cytrynowej i miętowej. Zawierają leczniczą nikotynę, która łagodzi objawy głodu nikotynowego, takie jak zaburzenia nastroju i koncentracji, niecierpliwość i drażliwość. Tabletki na rzucenie palenia są również do kupienia w sklepach spożywczych.

Używaj przypraw

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

Nie jest tajemnicą, że zioła mogą być świetnym remedium na wiele schorzeń i problemów. Dowiedziono, że napar z waleriany pomaga kontrolować głód nikotynowy, a goździki dobrze sprawdzają się na walkę z nałogiem (wkładamy kilka do ust i trzymamy przez godzinę, aby minęła ochota na podpalanie). Łaknienie papierosów zmniejsza także papryczka chilli oraz żeń-szeń.

Przejdź na detoks

Osoby, które chcą rzucić palenie powinny przejść na dietę oczyszczającą, pozwalającą na pozbycie się toksyn z organizmu. Pozbawiony zanieczyszczeń organizm łatwiej sobie radzi, gdy pojawi się głód nikotynowy. Warto spróbować detoksykację sokami warzywnymi (np. z buraka lub pietruszki) wypijanymi przez snem i na czczo. Podczas kuracji antynikotynowej należy także pamiętać o spożywaniu pokarmów zawierających sporo witaminy C (czarne porzeczki, acerola.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *