Domowa serwatka na odchudzanie

Serwatka to produkt uboczny po ścięciu krowiego mleka. Przy robieniu twarogu powstaje serwatka kwaśna, natomiast przy produkcji serów podpuszczkowych – słodka. Serwatka zawiera wiele cennych składników odżywczych, dzięki temu może działać jak najlepszy kosmetyk. Regularne spożywanie serwatki to najlepsza kuracja oczyszczająca dla organizmu. Jeżeli chcecie poczuć się lekko i świeżo, spróbujcie tej wiosny niedrogi i dostępny „detoks” serwatkowy. Sprawdźcie najpierw jak szybko można zrobić domową serwatkę.

pinterest

Przepis na serwatkę

Aby przygotować napój odchudzający, należy przygotować niepasteryzowane świeże mleko. Trzeba wlać je do garnka i odstawić na kilka dni, aż stanie się kwaśne w smaku. Gdy mleko zostanie już ukwaszone, należy wstawić je na mały ogień i podgrzać. W pewnym momencie dojdzie do ścięcia kazeiny i pojawi się ser. Twaróg należy odcedzić przez sito z małymi otworami i odstawić na kilka godzin na noc. Pozostała ciecz to serwatka, którą powinniśmy przecedzić do dzbanka i wstawić do lodówki.

Witaminy i składniki mineralne w serwatce

W serwatce znajdują się najważniejsze dla zdrowia witaminy rozpuszczalne w wodzie: B2, B12, B1, B6. W mlecznym produkcie znajdziemy także witaminę H i kwas pantotenowy, który korzystnie wpływa na włosy i stan skóry. Serwatka obfituje w wapń, fosfor, sód i jod. Codzienne picie serwatki powoduje dostarczanie do organizmu 66 proc. wapnia.

Serwatka na płaski brzuch

Serwatka ułatwi nam schudnięcie i utrzymanie zgrabnej sylwetki. To bardzo lekkostrawny napój, który poprawia perystaltykę jelit oraz ułatwia wypróżnianie osobom cierpiącym na problemy trawienne. Zamiast stosować rygorystyczne głodówki, powinniśmy włączyć do diety produkty, które pomogą nam oczyścić organizm, odżywić się i wzmocnić. Serwatka bowiem zawiera związki organiczne niezbędne w żywieniu, np. albuminy i laktozę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *