Czym myć głowę dziecka? Sprawdź propozycję szamponu dla niemowląt

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

Kąpiel dziecka dla świeżo upieczonych rodziców może wydawać się stresująca. Musi minąć trochę czasu, zanim nabierzemy wprawy i będziemy wiedzieć jakie kosmetyki dla niemowląt są najlepsze dla naszego dziecka. Warto wybierać tylko produkty do pielęgnacji skóry od sprawdzonych producentów. Nie należy przesadzać z kosmetykami do mycia główki. Na niektóre szampony dla dzieci przyjdzie jeszcze czas. O delikatne włosy dziecka warto dbać od początku, nawet jeżeli jest ich niewiele. 

Niezależnie od tego czy maluch ma bujną czuprynę, czy też nie ma wcale włosów, powinniśmy myć skórę głowy codziennie. Brudne włosy i pot na główce może sprzyjać stanom zapalnym i powstawaniu krostek. Między szóstym tygodniem a trzecim miesiącem życia dziecka może pojawić się ciemieniucha. Przed kąpielą należy nasmarować główkę oliwką i delikatnie wyczesać żółte łuski.

Wybór odpowiedniego kosmetyku do kąpieli to także istotna kwestia. Główkę niemowlęcia najlepiej myć bezzapachowym mydełkiem. Kiedy dziecko skończy pierwszy miesiąc życia, warto zainwestować pieniążki w szampony do mycia włosów, który sprawi, że czupryna stanie się gładka i miękka. Godne polecenia są szampony dla dzieci od Nivea, ponieważ łączą w sobie dwa kosmetyki – do mycia głowy i do kąpieli. Produkty zapobiegają podrażnieniom, delikatnie myją włoski, pozostawiając skórę czystą i pachnącą. Łagodny szampon i płyn do kąpieli 2 w 1 jest bezpieczny dla skóry dziecka, nie zawiera mydła, alkoholu i barwników. Sprawdź tutaj szampony dla dzieci i przekonaj się, że naprawdę warto inwestować w kosmetyki dla niemowląt od Nivea. Spokojnie wystarczy kilka kropel nawet na gęste włosy maluszka.

Po umyciu włosy niemowląt schną dość szybko. Dobrze jest używać miłych dla skóry ręczników, które momentalnie wchłoną wodę. Wskazane jest także regularne czesanie, ponieważ spełnia ono rolę delikatnego masażu, który poprawia ukrwienie skóry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *