Co na ból gardła?

Ból gardła to zazwyczaj objaw przeziębienia i grypy. Nierzadko związany jest z infekcją grzybiczą lub podrażnieniem gardła wskutek takich czynników, jak dym papierosowy, suche powietrze, leki i alergeny. Ból gardła zwykle powstaje w wyniku infekcji wirusowych, szczególnie u dzieci. Bardzo często idzie w parze z anginą. Bolące gardło utrudnia codzienne funkcjonowanie, m.in. przełykanie śliny, jedzenie i mówienie. Są na to sposoby, m.in. pastylki na gardło oraz płukanki.

młoda kobieta trzyma się za gardło ponieważ ją boli. potrzebuje inovox pastylki

Płukanki

O cudownych właściwościach ziół w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych wiemy nie od dziś. Rośliny mają działanie przeciwzapalne i odkażające. Napar z rumianku, szałwii i tymianku pomoże zlikwidować obrzęk błony śluzowej, gdy wypłuczemy nim gardło. Ważne! Tylko regularne płukanie gardła przyniesie oczekiwane rezultaty. Czynność należy wykonywać kilka razy dziennie. Ziołowe płukanki powinny mieć temperaturę pokojową.  Ponadto szklanka ciepłej wody z dodatkiem 1 łyżeczki sody to świetna mieszanka do płukania gardła. Roztwór ma właściwości odkażające i przeciwobrzękowe. Uwaga! Warto płukać min. 4 razy dziennie.

ivovox pastylki - 24 sztuki w opakowaniiuPastylki do ssania

Z bólem gardła nierzadko idziemy do pracy. Ulgę przyniosą pastylki do ssania, które można kupić w wielu aptekach bez recepty. Godne polecenia są Inovox pastylki o smaku miodowo-cytrynowym (kliknij). To pierwsze na rynku farmaceutycznym tabletki na gardło, które działają znieczulająco i antyseptycznie. Pastylki na ból gardła Inovox szybko zwalczają wirusy i bakterie oraz co najważniejsze – przynoszą natychmiastową ulgę.

Napoje z miodem

Miód hamuje rozwój wirusów i bakterii. Regularne dodawanie miodu do napojów łagodzi podrażnione gardło i wzmacnia odporność. Gdy boli gardło warto jeść miód na łyżeczce i poczekać, aż szybko się rozpuści w ustach. Ponadto mleko z miodem jest dobrym sposobem na rozgrzanie przeziębionego gardła. Aby wzmocnić efekt, do mleka warto dodać ząbek czosnku, który przecież jest naturalnym antybiotykiem zwalczającym wirusy, będące przyczyną bólu gardła.

Ciepłe okłady

Aby złagodzić obrzęk gardła, warto przyłożyć ciepły okład, np. z ziemniaków. Jak to zrobić? Warzywa należy ugotować i ugnieść. Następnie należy je zawinąć w bawełniany ręcznik i owinąć nim gardło. Taki kompres trzeba nosić do czasu, aż ziemniaki staną się chłodne. Ciepłe okłady doskonale sprawdzają się podczas zapalenia gardła.

Nie ma co lekceważyć bolącego gardła. Warto pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku i zostać w domu. Zwolnienie tempa życia i zostanie w łóżku mogą być najlepszymi sposobami walki z wirusami i bakteriami.

UWAGA! Gdy bólowi gardła towarzyszy gorączka i utrudnienia w przełykaniu oraz oddychaniu, należy udać się niezwłocznie do lekarza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *