Chcesz pić dobrą kawę po poranku? To proste! Kup dobry ekspres!

Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie poranka bez kawy. Ten czarny napój zaczyna ze mną dzień i jeszcze częściej towarzyszy mi w ciągu dnia zarówno w domu, jak i w pracy. Aromatyczna mała czarna z odrobiną mleka to moje must have. Bez kawy ani rusz!

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

Smaczną kawą możecie raczyć się w niejednej kawiarni. Tam ten kofeinowy napój jest starannie przygotowany przez baristów. Kto jednak ma czas, szczególnie z rana piec do ulubionej restauracji na kawę. Jesteśmy społeczeństwem zapracowanym i w porównaniu do Greków czy Włochów, zdecydowanie mniej przesiadujemy w knajpach, delektując się smakiem kaw. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by taką kawę zaparzyć w domu w dobrym ekspresie.

Przez wiele lat ekspresy do kawy były uważane za produkty z „górnej półki”. Dziś na zakup ekspresu do kawy na kapsułki może pozwolić sobie każdy. Ekspres ekspresowi nierówny. Warto sięgać tylko po AGD, w którym można przygotować różne rodzaje kawy, takie jak macchiato, cappucino, latte czy klasyczne espresso. Najlepsze są oczywiście ekspresy ciśnieniowe automatyczne, które pozwalają na picie kawy w różnych odsłonach. Takich urządzeń jest naprawdę wiele na rynku, a ich ceny są bardzo różne.

http://www.krups.com.pl/

źródło: www.krups.com.pl

Warto zainwestować w dobry ekspres typu Krups Nespresso Inissia niXN 100F. To bardzo ergonomiczny, luksusowy ekspres, który dopasuje się do każdego miejsca w kuchni. Ten ekspres Krups to perfekcyjne urządzenie stworzone z myślą o miłośnikach kawy. Jest proste w obsłudze, automatyczne i przede wszystkim energooszczędne. Ekspres do kawy na kapsułki (sprawdź) pozwala raczyć się smakiem małej czarnej w różnej odsłonie. Rano np. można wypić cappucino, a następnego dnia maccchiato. Takie kawowe wariacje smakowe możliwe są tylko, gdy zdecydujecie się na zakup ekspresu do kawy na kapsułki. Co więcej, możecie wybierać ilość napoju do rodzaju filiżanki.

Wybór ekspresu do kawy może wydać się trudnym zadaniem. Jeżeli jednak nie będzie oszczędzać i zainwestujecie w dobre AGD, to macie pewność, że kawą płynąca z ekspresu do kubka będzie jedyna w swoim rodzaju, idealnie zaparzona i aromatyczna. Warto wiedzieć także, że smak i aromat kawy przygotowanej w ekspresie kapsułkowym zależy od mieszanki w kapsułkach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *