Antyperspiranty na nadmierną potliwość

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

Nadmierna potliwość to uciążliwy problem zdrowotny, występujący w wyniku nadprodukcji gruczołów potowych. Ponadto niewłaściwa dieta bogata w pikantne potrawy oraz nieodpowiednia higiena osobista to czynniki sprzyjające powstaniu nadpotliwości. Przyczyn dolegliwości możemy szukać również w zaburzeniach gospodarki hormonalnej oraz w infekcjach wirusowych i bakteryjnych. W wielu przypadkach za nadmierną potliwość odpowiada stres i odczuwanie silnych emocji. Na szczęście z problemem można walczyć, stosując odpowiednie, przede wszystkim zdrowe i bezpieczne, kosmetyki. 

Przy niewielkim nasileniu pocenia się, np. w sytuacjach stresogennych, skuteczne mogą okazać się antyperspiranty. Mają za zadanie zahamować wydzielanie potu poprzez zamknięcie przewodów, które wyprowadzają gruczoły potowe. Antyperspiranty gwarantują optymalną ochronę skóry przed poceniem się i działają nawet do 48 godzin od momentu stosowania. Do kosmetyków dodawany jest talk, który pochłania pot i neutralizuje nieprzyjemny zapach z okolic pach. Należy pamiętać, aby nakładać je jedynie punktowo, a nie na całe ciało. Zbyt częste używanie kosmetyków może być przyczyną powstawania stanów zapalnych skóry.

Na rynku dostaniemy wiele skutecznych preparatów na potliwość wysokiej jakości. Dostępne są w postaci spray-u, kulek, pudrów oraz aplikatorów. Godne polecenia są antyperspiranty Vichy. Zawierają zwiększoną ilość chlorku winylu, dlatego idealnie blokują ujścia gruczołów potowych. Możemy stosować je nie tylko pod pachami, ale i na stopy. To produkty dla osób, które żyją w permanentnym stresie i potrzebują stałej ochrony. Kosmetyki gwarantują 72-godzinną skuteczność, są hipoalergiczne, bezalkoholowe i delikatne dla skóry. Sprawdź antyperspirant Vichy i przekonaj się na własnej skórze, że on naprawdę działa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *