AGD w nowoczesnej kuchni

Coraz częściej kuchnia staje się integralną częścią domu i mieszkania. Szalenie modne jest połączenie salonu z kuchnią, dzięki temu strefa odpoczynku i relaksu przynależy do strefy jadalnej. Co więcej – panie domu są blisko osób znajdujących się w salonie, mogą ze sobą rozmawiać i wspólnie dzielić czas. Zamknięcie kuchni w czterech ścianach nie daje takich możliwości. Urządzenie otwartej kuchni to także wyzwanie – warto pamiętać, aby pomieszczenia znajdujące się obok siebie  były zharmonizowane pod względem stylu aranżacji. Niezmiernie ważny staje się dobór nowoczesnych sprzętów, które nie tylko będą funkcjonalne, ale także efektowne. Eksponowane na blacie kuchennym stają się ozdobą pomieszczenia.

pobrane

Jedno AGD wiele funkcji

Rynek AGD przyprawia o zawrót głowy. Ogromna ilość sprzętów kuchennych daje duże możliwości przygotowania różnego rodzaju potraw w bardzo krótkim czasie. Nowoczesne gadżety kuchenne sprawiają, że gotowanie staje się czymś przyjemnym i nie kojarzy się tylko z wielogodzinnym staniem przy kuchence gazowej i pitraszeniem czasochłonnych dań. Kupując takie sprzęty, jak thermomix i multicooker (sprawdź), oszczędzacie czas spędzony podczas przygotowania posiłków. Multi cooker to uniwersalne urządzenie, które zastąpi wiele AGD kuchennych, tj. mikrofalówkę, parowar, frytkownicę, kuchenkę elektryczną i piekarnik. Multicooker ma ponad 50 programów, które pozwalają na przygotowanie różnych dań – zup, ryżu, ciast, konfitur, mięs, ziemniaków, etc.

Ergonomia i funkcjonalność

Posiadanie jednego uniwersalnego sprzętu AGD sprawia, że w kuchni jest znacznie mniejszy bałagan. Podczas tradycyjnego gotowania nierzadko trzeba użyć kilku sprzętów, tj. piekarnika, patelni, garnków, parowaru i mikrofalówki. Dodatkowo podczas obróbki termicznej może dojść do przypalenia i rozpryśnięcia się tłuszczu na kafelki. Posiadacze multicookera zgodnie twierdzą, że nie brudzą tyle naczyń, gdy gotują w tym urządzenie. Konieczne staje się tylko wyczyszczenie sprzętu.  Co więcej – AGD nie zajmuje dużo miejsca, ma ergonomiczny kształt i efektowną obudowę. AGD sprawdzi się w dużych kuchniach oraz w małych aneksach.  To sprzęt godny polecenia dla młodych mam oraz wszystkich zapracowanych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *