Zwrot podatku akcyzowego od produkcji rolnej

Do 31 sierpnia bieżącego roku rolnicy mają czas, aby złożyć wniosek o zwrot części podatku akcyzowego od paliwa, które zostało zużyte do produkcji rolnej. Jakie są procedury i warunki ubiegania się o zwrot środków finansowych poniesionych na olej napędowy? O tym wszystkim mówi rozporządzenie Ministra Rolnictwa – Marka Sawickiego wydane na początku stycznia 2014 roku.

pinterest

pinterest


Po pierwsze, każdy rolnik, który chce odzyskać pieniądze, powinien zbierać faktury rozliczające koszty za paliwo. Od 1 sierpnia do 1 września 2014 roku należy złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie miasta lub w urzędzie gminy wraz z fakturami VAT, które poświadczają, że w okresie od 1 lutego 2014 roku do 31 lipca 2014 roku rolnik kupił olej napędowy do produkcji rolnej.

W tym roku stawką zwrotu akcyzy na bieżący rok wynosi 0,95 zł/ 1 litr oleju. W praktyce oznacza to, że zwrot nie może być niższy niż 81,70 zł na 1 hektar powierzchni rolnych. Rolnicy mogą liczyć na zwrot pieniędzy dopiero w październiku, ale w przeciągu 30 dni od złożenia wniosku mogą liczyć na rozpatrzenie wniosku i ostateczną decyzję w ich sprawie. Pieniądze będzie można odebrać w każdym urzędzie gminy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *