Domowe maseczki nawilżające na twarz

źródło:Pinterest

źródło:Pinterest

W okresie jesienno-zimowym nasza cera jest narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak: mróz i silny wiatr. Bez względu na to – czy masz suchą czy tłustą skórę, potrzebujesz stałego nawilżania od zewnątrz. W domowym zaciszu możesz wyczarować maseczki na twarz, które dostarczą cennych substancji odżywczych oraz poprawią nawilżenie naskórka. Są tanie, łatwe w przygotowaniu i wolne od konserwantów. Maseczki nawilżające stanowią także ratunek dla ceru po zbyt intensywnej wizycie w solarium.

Maseczka z miodu

Cudowne właściwości miodu zauważyli już starożytni, kąpiele w nim odbywała codziennie Kleopatra, słynąca do dziś z nieskazitelnej urody i gładkiej skóry. Maseczka z miodu działa nawilżająco oraz łagodzi podrażnienia. Aby wykonać domowy kosmetyk, potrzebujesz jedynie miodu pochodzącego z ekologicznych pasiek (2 łyżki) oraz dwie łyżeczki jogurtu naturalnego. Najlepiej rozgrzać twarz ciepłym ręcznikiem i na tak przygotowaną skórę rozprowadzić miód. Maseczkę pozostawia się na 20 minut. Na koniec zmywa się skórą ciepłą wodą, a następnie zimną, aby zamknąć rozszerzone pory. Do maseczki miodowej można dodać jabłko obrane ze skórki i starte na dużych oczkach. Kosmetyk wygładzi i nawilży twarz.

Maseczka z marchwi i jabłka

W domowej spiżarni zawsze znajdziemy świeże owoce i warzywa. Możesz wykonać prostą maseczkę odżywczą z marchewki. Potrzebujesz jedynie dobrej tarki, dwie marchewki i jedno jabłko. Następnie przygotowujesz papkę ścierając na drobnych oczkach warzywo i owoc. Maseczkę na twarz nakładasz omijając okolice oczu. Po 20 minutach należy zetrzeć kosmetyk płatkiem lub chusteczką i przemyć skórę zimną wodą. Domowy kosmetyk z marchwi regeneruje naskórek i idealnie nawilża suchą skórę.

Maseczki na twarz to ratunek dla szarej i zmęczonej cery. Osoby, które nie mają czasy na kosmetyczne eksperymenty, mogą zastosować gotowe maseczki o działaniu nawilżającym. W wielu sklepach dostaniesz ekologiczne kosmetyki dobrej jakości. Polecam maseczki Nivea przeznaczone do pielęgnacji twarzy na dzień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *